Úvod > Firmy > Jozef Bajnoci - KRTKOVANIE Petržalka

Čistenie upchatého odtoku a kanalizácie - krtkovanie

Krtkovanie Bratislava Jozef Bajnóci

Krtkovanie - riešenie problému s kanalizáciou odpadom alebo odtokom

 

Vyskúšali ste odstrániť poruchu svojpomocne zvonom, pružinou na ručné prerazenie, alebo ste použili chemikálie a problém s odtokom pretrváva? Obráťte sa na nás, poradíme a spoločne nájdeme riešenie. Ak sa rozhodnete o zásah, prídeme spravíme obhliadku a navrhneme riešenie. Jediným riešením je často strojové krtkovanie. 

Za výjazd, obhliadku a návrh riešenia neplatíte!

Pri zásahu zvolíme správnu techniku ( pružiny a koncovky) na odpad. Iné pružiný sa používajú na odstránenie poruchy odtoku v dreze, vane, umývadla, sprche, iné na odstránenie problému v stupačke, hlavnej odtokovej trubke a podobne. Na prerazenie usadenín použijeme koncovku (vrták). Táto koncovka sa používa len na uvolnenie usadenín ,prípadne zachytí  väčšie predmety, ako je napríklad handra. Po tomto zásahu vyfrézujeme steny trubky tak, že táto je bez usadenín. Po úkonoch prepláchneme trubku a vyskúšame jej funkčnosť.

 

Čo sa v kanalizáciach a odpadoch nachádza?

Stretávame sa s rôznou prekážkou. Okrem bežného usadenia ako sú masnota a vodný kameň, nájdeme aj spláchnutú handru, dezinfekčné vône do toalety, rolky toaletného papiera, detské obrúsky a plienky, tampóny, hygienické vložky, plastové sitko a ďalšie veci z domácnosti.

 

Frézovanie kanalizácie a odpadových potrubí

 

Frézovanie je určené na odstránenie usadenín a masnoty, koreňov zo stromov a kríkov, prípadne aj stavebných sutín v kanalizáciach.Taskéto riešenie je účinné a problém odstráni.

 

Prevencia pred vytopením 

 

Asi sa už každý stretol s problémom v kanalizácii, alebo odpadu. Odteká slabo, pomaly, alebo bublá pri odtoku. Toto je už upozornenie, že je čas riešiť problém. Nie je príjemné ak čakáte návštevu, chystáte sa na dovolenku, prípadne niečo iné a tento problém s odpadom sa zhorší na havárijný stav. Ešte viac to platí pre verejné zariadenia ako sú jedálne, reštaurácie, bufety, školy, nemocnice, nákupné centrá a podobne, kde znefunkčnenie kanalizácie spôsobý aj zastavenie prevádzky.

Preto je dobré sa obrátiť na odborníkov s profesionálnou technikou a tento stav odstrániť. Prevencia je lacnejšia ako keď sa rieši havarijný stav. 

Dátum zverejnenia: 13.6.2019